Mustaine vokalsiz Megadeth?

Hepimiz metal dinleyemeye başadıktan ufak süre sonra Mustaine’le tanışmış sonra da Holy Wars hakkında “olum bunu nasıl çalıyolar vay amk” geyiğine tutuşmuş sonraki basamakta da Metallica’dan nasıl ayrıldığına dair magazine kapılmış “yok öyleymiş, aslında böyleymiş, big four da yer almışmış ama” ya kadar uzanmışızdır. Megadeth’i sevmeyene bi garip bakmış çok seveni kedigillerden “Mustaine’in dilinden anlıyor” olarak nitelendirmiş zaten Mustaine’i bilmeyene içimizden galiz küfürleri sıralamışızdır.

 

Megadeth’i Megadeth yapan en yüce değerin Mustaine olduğu kesindir. Gitarını tartışacak taşşağa henüz erişemediğim için saygıyla eğilip geçmekle birlikte; kedigil vokali olmasaydı yerine “vokal” bi vokal olaydı ne olurduyu bi çoğumuz düşünmüştür. Yani öyle umuyorum. Zaten başlık bu amk kim ne düşünüyosa yazsın diye yani. Bana kalırsa: Mustaine ağabeyin sesi şarrap gibi yıllandıkça güzelleşti, böyle bi oturdu gibi, içimizi okşayabilir hale geldi en azından ‘The hardest part of letting go mesela’. Zaten asıl olayı lead gitar olan adamın yarım sayılcak vokalini buraya taşıması büyük olaydı. Ama ne var ki konser vokalleri maksimum belli bir noktaya kadar çıkabiliyor. Yani o adamdan o kadar. Baba gibi gitar bölümlerinde gece sokaktaki kedi gibi vııııykk diye de kalüüü.

 

Bu kadar anlattıktan sonra Mustaine ağbeyin yerine bi baba vokal koyup ‘aslında çok baba değil ama tonu hoş ve rahat dolaşan bi dayı bile yeterdi’ onu da gitarıyla iyice azat etsek ne olurdu dersek, çok net müthiş olurdu. gayet de kısa cep aslında deli olurdu. Megadeth bi üç kat falan daha fazla beğenirdik. Çünkü aksatmayan hoş vokal megadeth şarkılarını gayet yukarı taşıyacaığının yanında, vokal derdi olmayan iki uyumlu büyük gitarla grup tam bir bütünlükle lokomotif gibi ortalığı feci çükerdi. konserde her ne kadar sınırlı vokalle deli eğleniyorsak, – ki mustaine kadar biz söylüyoruz amk şarkıları, hele de efsane olanları falan- beyninin içine giren vokalle o şarkılar beyin patlatırdı. bi hayal edin bence. niye bu zamana kadar yapmadılar diye düşününce de ‘sebebi varsa bilmiyorum’ heralde yaptığı kedigil cihat çağrılarından henüz cevap alamamıştır Mustaine ağbey. Bence yapsın, zaten yaşlanüü, ölmeden aslında daha iyi olduğu bi görek derim.

Leave a Reply